Náš facebook

Náš facebook
Náš facebook

pondělí 26. listopadu 2012

Nový dakarský speciál Jana Veselého pro DAKAR 2013

Jan Veselý bude startovat v novém ročníku Rallye Dakar 2013 na zbrusu novém stroji Yamaha. Rallye kit pro tento motocykl již nevychází ze starší francouzské koncepce, jako předcházející stroje Jana Veselého ale je vyrobený nově - na základě zkušeností tohoto závodníka ve specifických podmínkách Jižní Ameriky a s ohledem na změněné regulace v kategorii motocyklů v posledních ročnících.
Mezi velmi důležité faktory patří snížení hmotnosti celého stroje, zvýšení pevnosti kritických dílů, snadný přístup pro opravy a údržbu bez nutnosti demontáže spousty krytů a neposlední řadě také jízdní ergonomie a komfort, protože Dakar je dálkový závod. Jak vidíte na fotografii (upravené z nočního záběru v garáži Touratech CZ, kam Honza dovezl svůj stroj ukázat), je to čistokrevný pouštní speciál s vysokým kokpitem s navigační výbavou - žádné upravené enduro postavené na závody typu Baja apod. Na fotografii vidíte i novou přilbu v barvách ladících s designem stroje. Více technických detailů již brzy....

1 komentář:

  1. Dneska už člověk žasne, co všechny ty speciály a motorky umí. Zajímám se spíše o českou rallye a když jsem seděl v závodním speciálu, tak už mi tam chybělo jen připojení k wi-fi a připojení na internet of things, aby to auto dokázalo odhadnout samo zatáčky a pomalu se samo řídit. To říkám samozřejmě s nadsázkou, z rallye by se ztratilo to kouzlo. Ale vy určitě víte, jak to myslím. :)

    OdpovědětVymazat