Náš facebook

úterý 3. ledna 2012

Jonah Street, nejnadějnější američan v rallye Dakar odstoupil ze závodu a končí

Jonah Street, který vypadl ze závodu po problémech s motorkou (stále se spekuluje, že jeho problémy byly identické s těmi, které uváděl a dnes opět uvádí Jan Veselý a jsou pravděpodobně způsobené oficiálním palivem), oznámi dnes, že končí se závodní kariérou v oblasti motocyklových rallye. Soukromý jezdec (mimo jiné sponzorovaný firmou, pro kterou pracuji - všimněte si loga Touratech na bundě), který nejede jako člen žádného oficiálního týmu a peníze na start si zajišťoval sám, po startu na šesti Dakarech oznámil konec kariéry. Johan uvedl, že je to nekonečný boj aby jako soukromý jezdec sehnal potřebné peníze na start a po druhém dnu je všechno ztraceno a celý rok práce je nanic. Udělal všechno pro to, aby uspěl a moc děkuje všem, kdo ho podporovali, rodině a sponzorům a rozhodl se, že je teď právě správný čas vyhlásit oficiálně odchod do "rallye důchodu". Nikdy nedokázal sehnat všechny peníze na start od sponzorů, každý rok doplácela jeho rodina a víceméně každý rok skončil v deficitu. Rozpočet je jedna z hlavních příčin jeho rozhodnutí. Jeho start podporovala spousta lidí ale zdaleka to nestačí na všechny náklady, které si dnes Dakar žádá a i když měl kvalitní materiál od sponzorů jako je Yamaha a Touratech, tak to zdaleka nestačilo a rodina na to doplácela. Navíc mu již není 20 let a částečně se projevují i jeho stará zranění, takže nemůže soutěžit na 100% a Dakar si žádá absolutně a nekompromisně 100% materiál, 100% nasazení, 100% motivaci a 100% zdraví. Bohužel i 100% rozpočet. Start na rallye bez 100% zajištění je nesmyslné riziko. Jonah startoval ve 26 zemích světa, je jeden ze tří američanů, kteří vyhráli několik etap. Všechny své závody si užil a seznámil se s tisíci zajímavými lidmi. Měl obrovské štěstí a myslí si, že jeho kariéra byla kvalitní a je spokojený. Nic by na tom, co dělal během své rallye kariéry neměnil. Děkuje všem, kdo ho podporovali v minulosti i teď na posledním Dakaru a loučí se se svými fanoušky.