Náš facebook

Náš facebook
Náš facebook

úterý 17. ledna 2017

ETAPA 11

ETAPA 11 SAN JUAN - RIO CUARTO


Dnešní etapa bude zase s neutralizací, takže to vypadá jako mimořádně dlouhý speciál ale z většiny se nezávodí. Bude to jen úmorný přejezd. Ráno jedou závodníci 73km krátkou spojovačku a startují do první části speciálu kde je čeká asi 50km dunových polí s klasickou dakarskou navigací (výzva!). Víc jich letos už nebude, tak tady si naposledy užijí písek. Čeká je i jeden horský úsek se spoustou paralelních cest se skrytými WP a technickým ježděním. Zbytek je klasická trať WRC v regionu Cordoba. První část speciálu má 114km, pak je neutralizace 367km a druhá část má 173km. Dojezd do cíle krásných 27km. Celkem 754km (ASO uvádí na webu 759km). Teploty nad 36-40°C zajisté přispějí k prohřátí jezdců zejména na neutralizovaném úseku a aby se nenudili, tak bude foukat velmi silný vítr. Start speciálu je v 06:45 pro kategorii motorek.
Průběh etapy se pokusíme sledovat kolektivně v diskuzi pod tímto příspěvkem! Když někde něco zjistíte, zprávy, zajímavosti, výsledky... tak se podělte s ostatními. Včera měla diskuze skoro 250 příspěvků a myslím, že je fajn to takhle sledovat. Zejména, když to byly velmi příjemné výsledky (pro nás):

Štefan Svitko 10. místo
Ondřej Klymčiw 13. místo
Milan Engel 36. místo
David Pabiška 43. místo
Petr Vlček 70. místo
Rudolf Lhotský 83. místo
Vše po započítání penalizací - celkové pořadí po včerejší etapě.
A protože sleduji i několik dalších závodníků, o kterých se tolik nepíše, tak tady je jejich celkové pořadí před dnešní etapou:
Manuel Lucchese (Malles Moto) 54.
Anastasia Nifontová 79.
Rosa Romero 86.
Franco Picco (Malles Moto) 88.
Joey Evans 92.
Z těch jezdců včera skončil Luca Manca ale nebyl sám, včerejší etapa byla konečná i pro jezdce z TOP10 - na startu není třeba favorizovaný Quintanilla.

Žádné komentáře:

Okomentovat