Náš facebook

středa 14. ledna 2015

DAKAR 2015 - 10. ETAPA Calami - Cachi

10. Etapa Calami - Cachi

Letošní 2. maratónská etapa pro kategorii MOTO a QUADS, která závodníky vynese v mínusových teplotách vzduchu až za hranici 4.500 m.n.m. a během které budou překonávat velké výškové rozdíly. Na briefingu byli závodníci upozorněni, že místy byla naměřena teplota až -7 st.
První motorky navíc do úvodních 385 km startují již ve 4.30 hod tamního času. Pak přijde 371 km speciálu, dojezd do
bezasistenčního bivaku představuje 135 km, celková délka v tomto extrému pak představuje úctyhodných 891 km. Na webu dakar.com bylo u trasy napsané, že jejím úkolem je oddělit ty nejtvrdší závodníky od ostatních a zdá se, že to tak bude. Jestli si někdo v uplynulých ročnících stěžoval, že Dakar není nejnáročnější rallye na světě, tak letos to vypadá, že pořadatel dělá všechno pro to, aby do cíle dojela opravdu jen ta skupina nejodolnějších.

8:30-  9:36 h SEČ: start spojovačky 385 km
14:10-15:16 h SEČ: start speciálu 371 km
21:15-03:16 h SEČ: start spojovačky do bivaku